Wiadomości Savills

Firma Equiniti wybiera Kraków

Equiniti otworzyło swoje pierwsze biuro w Polsce. Firma z branży nowych technologii zajęła ponad 2350 m kw. w budynku Equal Business Park C w Krakowie należącym do Cavatina Holding. W swoim nowym oddziale stworzy ok. 150 miejsc pracy. W debiucie na polskim rynku firmę Equiniti wspierała firma Savills, która doradzała najemcy w procesie wyboru lokalizacji.  

Equiniti to międzynarodowa firma dostarczająca usługi z zakresu nowych technologii i płatności. Jest notowana na giełdzie papierów wartościowych w Londynie w ramach indeksu FTSE 250. W Polsce znajdować się będzie EQ Tek, czyli centrum cyfrowe, w którym tworzone będą najwyższej jakości aplikacje i systemy w ramach wszystkich linii biznesowych firmy.

„Kraków to znakomite miejsce dla firm z branży IT, które przyciągnęło firmę Equiniti m.in. dostępem do wykwalifikowanej kadry oraz wysokiej jakości przestrzenią biurową. Biuro, do którego wprowadził się właśnie najemca wyróżnia się na rynku niezwykle komfortowymi warunkami pracy, co dodatkowo pozwoli również wesprzeć proces rekrutacyjny” – mówi Agnieszka Kuehn, starszy konsultant w dziale powierzchni biurowych z krakowskiego biura Savills.

Equal Business Park C to największy budynek kompleksu Equal Business Park, który powiększył jego całkowitą powierzchnię do 50 000 m kw. Trzecia faza inwestycji Cavatina Holding została oddana do użytku pod koniec 2018 r. Budynek o charakterystycznej architekturze oferuje ponad 23 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Nieustanny wzrost rozpoznawalności kompleksu na biurowej mapie Krakowa, a także duże zainteresowanie najemców przełożyło się na decyzję o realizacji czwartego etapu Equal Business Park. Budowa budynku D rozpocznie się już wkrótce i w 2020 r. dostarczy 11 000 m kw. nowej powierzchni biurowej. Deweloperem i generalnym wykonawcą kompleksu Equal Business Park jest Cavatina Holding. Wynajmującego w transakcji reprezentowała firma Knight Frank.

„Dzięki zawarciu umowy najmu z firmą Equiniti, budynek Equal Business Park C został w pełni wynajęty. Będąca w przygotowaniu kolejna faza projektu, pozwoli firmie Equiniti, jak i innym najemcom kompleksu na swobodny wzrost i zapewni powierzchnię do dalszego rozwoju” – mówi Daniel Draga, członek zarządu, dyrektor finansowy w Cavatina Holding.

Cavatina Holding jest jednym z liderów rynku nieruchomości komercyjnych. Swoją działalność opiera wyłącznie na polskim kapitale i może pochwalić się portfelem projektów o powierzchni 0,5 miliona metrów kwadratowych, które zamierza zrealizować do 2022 r. Od momentu rozpoczęcia działalności operacyjnej w 2015 r. deweloper rozwija się niezwykle dynamicznie, czego świadectwem jest siedem nowych projektów w największych miastach Polski takich jak Kraków, Warszawa, Gdańsk czy Wrocław.

Pozostałe wiadomości