Polityka dostępności

Polityka dostępności

Savills plc uznaje wagę i znaczenie prowadzenia otwartej, ogólnodostępnej witryny internetowej. Niniejsza strona wyjaśnia kilka podstawowych zagadnień z tym związanych. 

 

Podejście

Witryna internetowa Savills tworzona jest z myślą o wsparciu niepełnosprawnych użytkowników Internetu. Wierzymy, że nasze strony spełniają standardy „See It Right” Brytyjskiego Związku Niewidomych (RNIB), wychodząc naprzeciw kryteriom Poziomu 1 wytycznych na temat dostępności treści witryn internetowych. W zgodzie z nimi będą także wszystkie nowe treści pojawiające się na naszych stronach.

  

Czytnik ekranu/przeglądarka głosowa/lupa ekranowa

Nasze mechanizmy nawigacyjne są dostępne za pomocą czytnika ekranu oraz przeglądarki głosowej.

Zapewnione zostały zamienniki tekstowe do wszystkich zamieszczonych na witrynie obrazów, a także odpowiedniki stron oraz tagi definiujące nagłówki tabel.

Alternatywne mechanizmy zostały przewidziane dla stron używających JavaScript.

 

Użytkownicy niedowidzący – zmiana rozmiaru czcionki

Większość przeglądarek obsługuje powiększanie klawiatury - można to włączyć, przytrzymując klawisz Ctrl (Windows) lub Command (Mac) i naciskając przycisk "+" lub "-" na klawiaturze, aby powiększyć lub pomniejszyć stronę, zwiększając lub zwiększając zmniejszenie wielkości czcionki.

 

Użytkownicy z daltonizmem

Upewniliśmy się, że kolory czcionek i tła na naszych stronach są dostosowane do różnych rodzajów daltonizmu, a poszczególne elementy nie bazują jedynie na kolorze.

Jeśli chcesz zmienić kolor tekstu lub tła, wprowadzając własne arkusze stylów, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 

Nawigacja za pomocą klawiatury

Strony w naszej witrynie zostały sprawdzone pod kątem pracy z użyciem wyłącznie klawiatury. Należy jej używać w następujący sposób:

  • By zaznaczyć/odznaczyć pole wyboru – użyj klawisza spacji
  • By przesuwać się do przodu między kolejnymi linkami – użyj klawisza „Tab”
  • By przesuwać się do tyłu między kolejnymi linkami – przytrzymaj klawisz „Shift” i użyj klawisza „Tab”
  • By zatwierdzić wybór przycisku – użyj klawisza „Enter”

Zmiana arkusza stylów

Użytkownicy witryny, mogą importować do niej własne arkusze stylów. W przeglądarce Internet Explorer wybierz „Narzędzia”, a następnie „Opcje internetowe” oraz „Dostępność”. Następnie wybierz którąkolwiek  lub wszystkie opcje, aby zignorować kolory, style, lub rozmiary czcionek. W tym samym oknie możesz dokonać zmiany arkusza stylów, wybierając pole „Formatuj dokument używając mojego arkusza stylów” i wybierając preferowany przez siebie styl. W przeglądarce Netscape należy wybrać „Edycja” na pasku narzędzi, następnie „Preferencje” i „Wygląd”, co umożliwi wybór kolorów i czcionek.

 

Linki zewnętrzne

Po wybraniu odnośnika do zewnętrznej strony internetowej, otwarte zostanie nowe okno przeglądarki.

  

Pytania i opinie

Jeśli masz jakikolwiek uwagi lub sugestie na temat tego, w jaki sposób możemy ułatwić korzystanie z naszej witryny, prosimy o przesłanie ich na adres webmaster@savills.com.