Wiadomości Savills

Savills doradza mBankowi

Firma doradcza Savills będzie wspierać mBank w procesie podnajmu powierzchni biurowej w budynku Stratos Office Center zwalnianej w wyniku planowanej konsolidacji biur banku w wieżowcu Mennica Legacy Tower.  

„Relokacja biur mBanku i przeniesienie ich z kilku różnych lokalizacji do jednej siedziby rodzi potrzebę zarządzenia umowami najmu, które podpisane zostały na okres dłuższy od terminu planowanej przeprowadzki. Naszą rolą będzie wsparcie naszego klienta w procesie podnajmu powierzchni i tym samym zoptymalizowanie kosztów związanych z konsolidacją jego biur” – mówi Dariusz Karwański, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

Powierzchnia zwalniana przez spółki z grupy mBank w budynku Stratos Office Center liczyć będzie do 4750 m kw. i dostępna będzie od połowy 2021 r. Rozmowy z potencjalnymi najemcami prowadzi dział powierzchni biurowych firmy Savills, we współpracy z przedstawicielami banku.

„Ze względu na niski poziom pustostanów w nieruchomościach biurowych w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie, powierzchnia zwalniana przez mBank w budynku Stratos Office Center będzie stanowiła niezwykle atrakcyjną lokalizację, zwłaszcza dla firm preferujących gabinetowy układ biura, którym zależy na siedzibie w ścisłym centrum miasta” – mówi Jarosław Pilch, dyrektor działu powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy, Savills.

Budynek Stratos Office Center zlokalizowany jest w ścisłym centrum Warszawy przy ul. ks. Ignacego Skorupki 5, na odcinku pomiędzy placem Konstytucji a rondem Dmowskiego. Całkowita powierzchnia obiektu to ok. 10 675 m kw., z czego 9730 m kw. stanowi powierzchnia biurowa. Stratos Office Center posiada certyfikat zielonego budownictwa w systemie BREEAM.

Pozostałe wiadomości