Wiadomości Savills

Savills doradzi właścicielom ikony Poznania

Firma Savills została wybrana na doradcę ds. komercjalizacji powierzchni biurowych i handlowych znajdujących się w jednych z najbardziej rozpoznawalnych budynków w Poznaniu, Okrąglaku i Kwadraciaku.

Okrąglak powstał na przełomie lat 40. i 50. w miejscu Banku Cukrownictwa. W 2012 r. przeszedł gruntowy remont w ramach którego zmieniona została jego główna funkcja, z handlowej na biurową. Dziś zarówno Okrąglak jak i sąsiadujący z nim Kwadraciak, wyznaczają ścisłe centrum Poznania, będąc siedzibą firm, które cenią sobie nowoczesność, centralną lokalizację oraz prestiżowy charakter.

Firma Savills będzie wspierać właścicieli budynków w wynajmie aktualnie dostępnych powierzchni biurowych i handlowych.

„Okrąglak, to perła polskiego modernizmu i jeden z symboli Poznania. Ten budynek znają wszyscy mieszkańcy miasta. Po generalnym remoncie i zmianie funkcji Okrąglak, wraz ze swoim młodszym bratem Kwadraciakiem, tworzą obecnie jedną z najbardziej prestiżowych lokalizacji biznesowych w Poznaniu” – mówi Piotr Skuza, menadżer regionalny, dział powierzchni biurowych, Savills.

Okrąglak i Kwadraciak znajdują się w ścisłym centrum Poznania, u zbiegu ulic 27 grudnia i Seweryna Mielżyńskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie słynnego placu Wolności, ulicy Święty Marcin, czy Starego Rynku. Oba budynki znajdują się pod opieką konserwatora zabytków. Właścicielem nieruchomości są firmy Benson Elliot i Sharow Capital.

 

Pozostałe wiadomości