Wiadomości Savills

Savills wygrywa przetarg na zarządzanie kompleksem Wrocław Business Garden

Fundusz ISOC Group, nowy właściciel trzech budynków wchodzących w skład kompleksu Wrocław Business Garden, powierzył zarządzanie nieruchomościami firmie doradczej Savills.

Business Garden we Wrocławiu docelowo zaoferuje 117 000 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej, na które złoży się dziewięć budynków połączonych ogrodem. Pomiędzy biurowcami znajduje się parterowy pawilon restauracyjny. Business Garden zlokalizowany jest w dzielnicy Fabryczna, w pobliżu stacji PKP Mikołajów oraz galerii handlowej Magnolia. Kompleks posiada certyfikat ekologiczny LEED Platinum. Deweloperem inwestycji jest firma Vastint.

Filipiński inwestor ISOC Group zakupił pierwszą fazę budowy projektu Wrocław Business Garden w maju 2019 r. Składają się na nią trzy budynki biurowe. Łącznie oferują one ok. 38 700 m kw. powierzchni, która jest w pełni wynajęta. Firma Savills będzie odpowiadała za usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami i asset managementu.

„W budynkach kompleksu Wrocław Business Garden, którymi będziemy się opiekować pracuje blisko 4 tys. osób. Będziemy chcieli aktywnie zarządzać tą społecznością m.in. organizując dla niej różnego rodzaju wydarzenia, które umilą czas spędzony na terenie parku. Jesteśmy dumni, ze projekt ten dołączył do portfela zarządzanych przez nas nieruchomości. Systematycznie wzmacniamy naszą pozycję na rynku. Ostatnie miesiące były dla nas bardzo pracowite, a w planach na najbliższy czas mamy przejęcie kilku kolejnych budynków” – mówi Bartłomiej Łepkowski, dyrektor działu zarządzania nieruchomościami i aktywami w Savills.

Business Garden to kolejny projekt, który w ostatnim czasie dołączył do grona obiektów zarządzanych przez firmę doradczą Savills. Portfel nieruchomości, którymi opiekuje się dział zarządzania nieruchomościami i aktywami powiększył się w tym roku m.in. o obiekty takie jak Marynarska Point I, Green Park, Delta 44 i Mazovia Plaza, a także centrum handlowo-rozrywkowe Tkalnia w Pabianicach.

Pozostałe wiadomości