Wiadomości Savills

Cristal Park i Mokotów Plaza zmieniają właściciela

Firma M7 Real Estate, w imieniu M7 Polish Active Fund, nabyła od funduszu Azora Europa dwa budynki biurowe zlokalizowane w Warszawie, Cristal Park i Mokotów Plaza. Nowemu właścicielowi nieruchomości w transakcji doradzała firma Savills.

Cristal Park to trzypiętrowy budynek klasy A znajdujący się przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. Oferuje ponad 10 000 m kw. powierzchni biurowej. Budowę obiektu zaprojektowanego przez pracownię JEMS Architects zakończono w 2009. Deweloperem była firma Yareal. Niedługo po ukończeniu inwestycji, w 2010 roku nieruchomość została zakupiona przez fundusz Azora Europa. Obecnie powierzchnia w Cristal Park jest w pełni wynajęta. Najemcami budynku są firmy Gaz-System i Barentz.

Budynek Mokotów Plaza zlokalizowany jest przy ulicy Postępu w Warszawie. Oferuje 15 400 m kw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Nieruchomość wybudowana 10 lat temu przez spółkę Celtic Property Developments została sprzedana funduszowi Azora Europa na początku 2011 roku. Do głównych najemców budynku należą obecnie firmy Securitas, KCR i BTI Studios.

Katarzyna Parkot, dyrektor zarządzająca M7 Real Estate w Polsce, powiedziała: „Bardzo cieszymy się z poszerzenia naszego polskiego portfela o aktywa, które dołączają do funduszu M7 POLAF. Dostrzegamy liczne możliwości na zwiększenie wartości nieruchomości i zamierzamy je wykorzystać, wprowadzając rozwiązania, których celem będzie maksymalizacja zysków funduszu”.

Anna Szelc, reprezentująca fundusz Azora w Polsce, dodała: „Sprzedaż tych aktywów jest zgodna z naszą strategią zbycia i pokazuje, że pozacentralne lokalizacje w Warszawie w dalszym ciągu cieszą się zainteresowaniem inwestorów”.

Tomasz Buras, dyrektor zarządzający i dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego w Savills w Polsce, powiedział: „To z czego jesteśmy szczególnie dumni to fakt, że kilka z naszych linii biznesowych ma duże doświadczenie we współpracy z obiema stronami transakcji. Zarówno Azora jak i M7 Real Estate to nasi dobrzy klienci i cieszę się, że mogliśmy pomóc nawiązać między nimi współpracę i doprowadzić do zakończonej sukcesem transakcji. Dla M7 Real Estate transakcja ta jest połączeniem inwestycji typu core-plus, w postaci w pełni wynajętego Cristal Park, z nieco bardziej oportunistyczną strategią typu value-add w przypadku Mokotów Plaza. Dodatkowo Mokotów Plaza potwierdza atrakcyjność Służewca na rynku inwestycyjnym. Region ten, który w dalszym ciągu jest jednym z najpopularniejszych i największych obszarów biurowych w Polsce, zaczyna odczuwać efekty spadającej w Warszawie stopy pustostanów”.

Savills w Polsce świadczy usługi z zakresu zarządzania nieruchomościami dla portfela należącego do funduszu M7 Real Estate, którego łączna powierzchnia przekracza 130 000 m kw. Z kolei w imieniu Azora Europa doradca od 10 lat zarządza budynkiem Mokotów Plaza, wspierając ponadto właściciela obiektu przez ostatnie pięć lat usługami z zakresu doradztwa budowlanego i projektowego. W zeszłym roku Savills dodatkowo doradzał funduszowi Catalyst Capital w transakcji zakupu innego budynku biurowego od funduszu Azora Europa, Harmony Office Center.

Pozostałe wiadomości