Nowe biuro Mobica w Rzeszowie

04 października 2018

Firma Mobica wynajęła ponad 1100 mkw. powierzchni biurowej w nowoczesnym kompleksie biurowo-mieszkaniowym SkyRes w Rzeszowie. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Savills.

Mobica to międzynarodowa firma świadcząca innowacyjne usługi związane z oprogramowaniem, transformacją cyfrową i szytymi na miarę rozwiązaniami z zakresu inżynierii oprogramowania. Mobica posiada swoje oddziały w Europie i Stanach Zjednoczonych. Centrala firmy znajduje się w Wilmslow w Wielkiej Brytanii. W Polsce, oprócz Rzeszowa, firma posiada swoje biura również w Łodzi, Bydgoszczy, Szczecinie, Poznaniu i Lublinie oraz siedzibę główną w Warszawie.

„W procesie wyboru nowej lokalizacji w Rzeszowie nasz klient brał pod uwagę przede wszystkim elastyczność warunków najmu, jakość budynku oraz dobre połączenia komunikacyjne. Kompleks SkyRes spełnił te oczekiwania, a pracownicy firmy Mobica zyskali przyjazne i nowoczesne środowisko pracy w nowym, większym biurze” – mówi Piotr Skuza, Associate w dziale powierzchni biurowych w firmie Savills.

„Nasze nowe biuro w Rzeszowie to przede wszystkim znakomite warunki pracy dla naszych inżynierów i nowe możliwości rozwoju tego bardzo ważnego dla Mobica oddziału. SkyRes oferuje powierzchnię o wysokim standardzie i nowoczesnych rozwiązaniach, tym samym idealnie odpowiadając na nasze potrzeby” – mówi Michał Kaczmarek, Real Estate, Facility and Procurement Manager w Mobica.

SkyRes to nowoczesny kompleks budynków biurowych oraz mieszkalnych zlokalizowanych w centrum Rzeszowa. Jego wizytówką jest największy w mieście nowoczesny budynek biurowy klasy A - SkyRes Warszawska. Powierzchnia całkowita biurowca wynosi 25 650 mkw., a powierzchnia jednego piętra to ponad 1 620 mkw. SkyRes Warszawska to budynek energooszczędny co potwierdza posiadany certyfikat LEED na poziomie Gold. W planach jest budowa kolejnego nowoczesnego budynku biurowego SkyRes Lubelska. SkyRes to także ponad 900 mieszkań o wysokim standardzie. Deweloperem SkyRes jest spółka DevelopRes.