Nowy inwestor w Poznaniu - transcosmos wynajął biuro w budynku spółki IKEA

14 listopada 2018

Należący do INGKA Centres Polska (wcześniej funkcjonująca pod nazwą IKEA Centres Polska), budynek biurowo-handlowy Centrum Franowo w Poznaniu pozyskał pierwszego najemcę biurowego spoza szwedzkiego koncernu. Do obiektu wprowadziła się firma transcosmos wynajmując ok. 850 mkw. powierzchni. Najemcę w transakcji reprezentowała firma doradcza Savills.

Założona w 1966 roku w Japonii firma transcosmos to dostawca usług z zakresu obsługi klienta, IT i digital marketingu. Firma zatrudnia ponad 40 000 pracowników w 176 oddziałach w 34 krajach. Do grona jej klientów należą największe marki na świecie, takie jak Microsoft, Canon, Panasonic, Yamaha, Durex i L’Oréal. W Centrum Franowo znajdować się będzie telefoniczne centrum obsługi klienta.

Firma transcosmos w najbliższych latach planuje rozwój swojego oddziału w Poznaniu, czyniąc go jednym ze swoich kluczowych globalnych hubów outsourcingowych. Może to oznaczać, że w przyszłości zatrudnienie w transcosmos w Poznaniu znajdzie nawet 500 pracowników.

W procesie wyboru lokalizacji biurowej najemcy doradzała Julia Burda oraz Piotr Skuza z poznańskiego oddziału firmy Savills.

„Dla firmy transcosmos to debiut na poznańskim rynku. Firma weszła do Polski w 2017 r. otwierając biuro w Warszawie. Wybór Poznania na kolejną siedzibę podyktowany był m.in. dobrym dostępem do pracowników ze znajomością języków obcych. Centrum Franowo posiada znakomite zaplecze handlowo-gastronomiczne oraz zapewnia najemcy możliwość ekspansji, niezwykle istotną ze względu na strategię rozwoju naszego klienta” - mówi Piotr Skuza, Associate i menadżer regionalny w dziale powierzchni biurowych w firmie Savills.

Centrum Franowo to składający się z dwóch pięter budynek wielofunkcyjny, który zlokalizowany jest przy ul. Szwedzkiej w Poznaniu. Na parterze znajduje się galeria handlowa, a pierwsze piętro oferuje ok. 8400 mkw. powierzchni biurowej posiadającej certyfikat BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt został oddany do użytku w 2017 r.