Centrum Haffnera (Sopot)

28 września 2018

Spółka Greenstone reprezentująca nowego właściciela Centrum Haffnera w Sopocie powierzyła proces rekomercjalizacji powierzchni handlowo-usługowej w kompleksie firmie doradczej Savills. Nieruchomość zlokalizowana w odległości zaledwie 300 metrów od sopockiego molo ma zyskać nowych najemców i dostosować swoje oblicze do prestiżu jednej z najbardziej rozpoznawalnych lokalizacji turystycznych w Polsce.

Centrum Haffnera to kompleks handlowo-usługowy o powierzchni całkowitej 12 200 mkw. Inwestycja zlokalizowana jest przy ul. Bohaterów Monte Cassino 63 w Sopocie, naprzeciwko Domu Zdrojowego. Oddany do użytku w 2009 r. obiekt posiada trzy kondygnacje naziemne w części zachodniej i cztery w części wschodniej, a także podziemny parking. Centrum Haffnera to przykład galerii społecznościowej, udział tradycyjnego handlu jest w nim znikomy, a większość oferty stanowi gastronomia i rozrywka. Od połowy 2018 r. właścicielem nieruchomości jest fundusz EuroEast 2 BV reprezentowana w Polsce przez spółkę Greenstone.

„Budowa Centrum Haffnera przyczyniła się do odmienienia placu Przyjaciół Sopotu. Wcześniej nieco zaniedbane tereny zyskały profesjonalne zaplecze gastronomiczno-usługowe, odpowiednie dla potencjału jednego z najbardziej ruchliwych deptaków w Polsce. Nieruchomość przyczyniła się do wytworzenia się w tym miejscu centralnego miejsca spotkań i spędzania wolnego czasu dla mieszkańców miasta oraz odwiedzających go turystów. W ostatnim czasie w sektorze nieruchomości handlowych rola wysokiej jakości gastronomii i rozrywki jeszcze wzrosła. Chcemy pomóc nowemu właścicielowi podnieść atrakcyjność obiektu i dostosować go do aktualnych trendów” – mówi Monika Janczewska-Leja, dyrektor działu doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych, Savills.

„Nie chcemy dokonywać rewolucji, ale z pewnością można się spodziewać, że zmiany na lepsze, które wkrótce nastąpią będą dla Centrum Haffnera nowym otwarciem i wyjdą naprzeciw oczekiwaniom klientów, których tak prestiżowa lokalizacja może przyciągać” – mówi Marcin Gajewski, członek zarządu Greenstone.

Obecnie trwa analiza potencjalnych rozwiązań mających na celu uatrakcyjnienie oferty Centrum Haffnera. Wśród rozważanych koncepcji jest m.in. wprowadzenie nowych najemców gastronomicznych i otwarcie tyłu obiektu poprzez montaż witryn od strony ul. Królowej Jadwigi. Firma Savills będzie pełniła funkcję doradcy spółki Greenstone przy projekcie i agenta wyłącznego ds. wynajmu powierzchni w obiekcie w trakcie procesu rekomercjalizacji.