Savills przenosi lokalny oddział budynku do High5ive

30 sierpnia 2018

W odpowiedzi na dynamiczny rozwój rynku nieruchomości w Krakowie firma doradcza Savills przeniosła swoje lokalne biuro do budynku High5ive. Kraków to nadal największy z regionalnych rynków biurowych w Polsce. Zgodnie z danymi Savills w pierwszej połowie roku w mieście do użytku oddano blisko 60 000 mkw. nowej powierzchni, a w budowie pozostaje prawie 300 000 mkw.

Nowe biuro krakowskiego oddziału Savills mieści się przy ul. Pawiej 9 na powierzchni operatora przestrzeni coworkingowych Business Link. Biuro oferuje reprezentacyjne powierzchnie wspólne i sale konferencyjne do dyspozycji najemców, a także przestrzeń do pracy kreatywnej oraz gabinety zapewniające poufność. High5ive to nowoczesny kompleks biurowy realizowany w fazach przez Skanska Property Poland, którego łączna powierzchnia po ukończeniu inwestycji wynosić będzie ok. 70 000 mkw.

„Nasze nowe biuro stwarza nam fantastyczne warunki pracy. Zawód doradcy na rynku nieruchomości wiąże się z dużą ilością spotkań, zarówno w biurze jak i poza nim, ale również potrzebą skupienia. Powierzchnia coworkingowa gwarantuje nam komfort w każdej z tych sytuacji, a elastyczne warunki najmu są korzystnym rozwiązaniem w przypadku naszego dalszego rozwoju i zwiększonego zapotrzebowania na przestrzeń biurową w przyszłości” – mówi Rafał Oprocha, dyrektor regionu Polski południowej w dziale powierzchni biurowych Savills.

Rynek biurowy w Krakowie na koniec czerwca 2018 r. dysponował ok. 1 150 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Stopa pustostanów wynosi 9,3% i wzrosła o 0,1 p.p. rok do roku. W pierwszej połowie roku wynajęto ok. 77 000 mkw. a całkowite zasoby biurowe powiększyły się w tym czasie o niespełna 60 000 mkw. W budowie pozostaje blisko 300 000 mkw. nowej powierzchni. Czynsze bazowe w najlepszych budynkach wahają się od 13,5 do 14,5 euro za mkw. miesięcznie.

„Kraków od lat jest liderem regionalnych rynków biurowych w Polsce i w dalszym ciągu dynamicznie się rozwija. To pierwsze miasto poza Warszawą, które przekroczyło 1 milion mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Blisko połowa z tych zasobów została wybudowana w przeciągu ostatnich czterech lat. To, w połączeniu z bogatym zapleczem akademickim, stwarza bardzo dobre warunki dla firm chcących ulokować tu swoją siedzibę” – dodaje Rafał Oprocha, dyrektor regionu Polski południowej w dziale powierzchni biurowych Savills.

Firma doradcza Savills świadczy kompleksowe usługi na rynku nieruchomości komercyjnych. Dział powierzchni biurowych zapewnia profesjonalne wsparcie dla właścicieli i najemców powierzchni biurowych obsługując klientów poprzez sieć biur zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie, Poznaniu i Wrocławiu.

 
 

General Enquiries

Warszawa