Kolejne umowy najmu w North Gate

22 sierpnia 2018

Firma doradcza Savills, odpowiadająca za wynajem powierzchni biurowych w budynku North Gate, w ostatnim czasie reprezentowała właściciela obiektu, fundusz Deka Immobilien, przy transakcjach najmu na ponad 8 000 mkw.

Na przedłużenie umowy najmu w North Gate, wraz z powiększeniem powierzchni, zdecydował się koncern farmaceutyczny Sanofi, który obecnie będzie zajmował łącznie ok. 5650 mkw. Na dłużej w obiekcie pozostanie również firma handlowa działająca w sektorze chemicznym, Phoenix Chemicals Trading (ok. 365 mkw.). Ekspansji dokonała Sigma Connectivity (ok. 940 mkw.), firma projektująca rozwiązania z zakresu Internetu Rzeczy (IoT), która od października zmieni również piętro w budynku. Nowymi najemcami został producent leków generycznych Zentiva Polska (ok. 770 mkw.) oraz jedna ze spółek Skarbu Państwa (blisko 400 mkw.).

„North Gate wpisał się na stałe w krajobraz północnych obrzeży centrum stolicy i zaskarbił sobie sympatie najemców. Decyzje firm, które przeprowadziły się w ostatnim czasie do budynku, jak i te, które przedłużyły swoje umowy najmu, potwierdzają, że jest to niezwykle atrakcyjna lokalizacja, która wyróżnia się m.in. wysokim standardem i znakomitym dostępem do transportu publicznego. Dodatkowo właściciel nieruchomości planuje w najbliższym czasie przeprowadzić modernizację recepcji oraz części wspólnych, w tym stworzenie mini ogrodu na tarasie na trzecim piętrze od strony patio, co dodatkowo uatrakcyjni budynek i umocni jego pozycje na rynku najmu” - mówi Jakub Parys, starszy konsultant w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

North Gate to blisko 90-metrowy budynek biurowy klasy A zlokalizowany przy ul. Bonifraterskiej 17, w północnej części Warszawy na odcinku pomiędzy Starym Miastem a Dworcem Gdańskim. Całkowita powierzchnia 27-kondygnacyjnego biurowca to ok. 48 000 mkw., z czego 29 000 mkw. stanowi powierzchnia biurowa pod wynajem. Budynek dysponuje pięciopiętrowym parkingiem z miejscem na 310 pojazdów.

North Gate posiada dogodny dostęp do infrastruktury transportowej i komunikacji publicznej. W pobliżu znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe, a także stacja metra Dworzec Gdański. W bezpośrednim sąsiedztwie obiektu zlokalizowane są również tereny zielone w postaci Parku im. Romualda Traugutta, a także hotel Ibis oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym Centrum Handlowe Arkadia. W samym budynku najemcy mogą korzystać z kantyny Olimp, kawiarni Costa Coffee oraz bankomatu i księgarni. Przed biurowcem znajduje się również stacja Veturilo, a w biurowcu już niebawem powstaną szatnie i przebieralnie dla rowerzystów.

Właścicielem North Gate jest fundusz inwestycyjny Deka Immobilien. Savills jest agentem wyłącznym ds. komercjalizacji powierzchni biurowej w budynku, który reprezentował fundusz Deka Immobilien we wszystkich wymienionych transakcjach. Po stronie najemcy firmom Sanofi oraz Zentiva Polska doradzało CBRE, Phoenix Chemicals Trading reprezentowała Cresa, państwowej spółce pomagała agencja Brookfield Partners, a firmę Sigma wspierała agencja Mist.

 
 

General Enquiries

Warszawa