Generali nowym właścicielem Placu Małachowskiego

01 sierpnia 2018

Firma Generali Real Estate zakupiła budynek biurowy Plac Małachowskiego, który dotychczas należał do Europa Capital Partners i White Star Real Estate, poinformowała firma Savills, która doradzała nowemu właścicielowi obiektu.

Plac Małachowskiego to budynek biurowy klasy A zlokalizowany w Warszawie w obrębie Centralnego Obszaru Biznesu. W 2014 roku obiekt przeszedł modernizację w ramach której odnowiono jego historyczne elementy oraz dobudowano nowe skrzydło. Budynek oferuje 12 200 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej oraz 2300 mkw. powierzchni handlowej przeznaczonej pod restauracje, kawiarnie i ekskluzywne butiki. Wśród najemców nieruchomości znajduje się m.in. jeden z czołowych operatorów przestrzeni coworkingowych oraz prestiżowe kancelarie prawne.

“Plac Małachowskiego to unikalny projekt, który dzięki modernizacji historycznych elementów i dobudowaniu nowej części idealnie łączy tradycyjną i nowoczesną architekturę. Sama transakcja potwierdza wysokie zainteresowanie inwestorów atrakcyjnymi nieruchomościami zlokalizowanymi w naszym kraju, które idealnie wpisują się w profil długoterminowych strategii inwestycyjnych” – powiedział Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce oraz dyrektor działu doradztwa inwestycyjnego w polskim oddziale firmy.

„Dziękuję Generali Real Estate za zaufanie oraz gratuluję zakończonej sukcesem, tak znaczącej dla polskiego rynku nieruchomości, transakcji.” - dodał Marek Paczuski, dyrektor w dziale doradztwa inwestycyjnego w Savills.

Generali Real Estate jest  jedną z wiodących na świecie firm zarządzających aktywami w sektorze nieruchomości komercyjnych. Na koniec marca 2018 roku firma zarządzała portfelem nieruchomości o łącznej wartości 28,7 miliardów euro.

 
 

General Enquiries

Warszawa