Sukces rekomercjalizacji Blue Office - w budynku zadebiutuje największy fitness klub w Polsce

14 marca 2018

Na ponad 10 000 mkw. opiewają umowy najmu podpisane w ostatnim czasie w budynku biurowym Blue Office, będącym częścią warszawskiego kompleksu handlowego Blue City. Na powierzchni biurowej otwarte zostanie m.in. pierwsze na naszym rynku centrum fitness sieci Fit/One, które będzie tym samym największym tego rodzaju klubem w Polsce. Agentem wyłącznym do spraw komercjalizacji obiektu jest firma doradcza Savills.

Podpisane umowy stanowią ok. 30% całej powierzchni biurowej, jaką oferuje budynek Blue Office. Znaczącą większość z nich stanowią nowe umowy z firmami, które zdecydowały się przeprowadzić do budynku. Nowym najemcą będzie firma OKIN Facility Polska (około 1400 mkw.), specjalizująca się w usługach facility management, w tym technicznego zarządzania nieruchomościami oraz usługach porządkowych i konferencyjnych. Swoją siedzibę w Blue Office będzie miała również firma GO Sport, właściciel sieci sklepów sportowych (około 1100 mkw.). Do grona najemców budynku dołączył również Decsoft S.A. (650 mkw.), polska spółka reprezentująca branżę IT.

Spośród nowych najemców największą powierzchnię wynajmie niemiecki operator fitness klubów, firma Fit/One, dla której będzie to debiut na polskim rynku. Najemca zajmie blisko 5000 mkw., dotychczas wykorzystywanych na cele biurowe. Oznacza to, że będzie to największy pod względem powierzchni klub fitness w Polsce. Otwarcie Fit/One w Blue Office zaplanowane jest na grudzień 2018 r.

Dodatkowo dwie firmy przedłużyły swoje dotychczasowe umowy najmu. Tym samym w budynku Blue Office w dalszym ciągu znajdować się będzie zaplecze biurowe firmy Castorama (1600 mkw.) oraz siedziba jednego z wiodących producentów urządzeń dźwigowych ThyssenKrupp Elevator (600 mkw.).

„Połączenie galerii handlowej z powierzchnią biurową to rozwiązanie, które jest bardzo dobrze odbierane przez wielu pracowników, m.in. dzięki wygodnemu dostępowi do bogatej oferty gastronomicznej i możliwości dokonania szybkich zakupów pierwszej potrzeby. Blue Office, jako część jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych galerii handlowych w Warszawie, jest dzięki temu atrakcyjnym obiektem dla najemców szukających korzystnych warunków najmu i dobrze skomunikowanej lokalizacji blisko centrum, dodatkowo z dużą  liczbą bezpłatnych miejsc parkingowych” – mówi Dariusz Karwański, dyrektor w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja wynajmującego, Savills.

Firma doradcza Savills będąca agentem wyłącznym ds. wynajmu powierzchni w budynku Blue Office, reprezentowała właściciela obiektu w największej z zawartych transakcji z firmą Fit/One oraz w negocjacjach z firmą Decsoft S.A.

Blue Office oferuje blisko 32 000 mkw. powierzchni biurowej na pięciu kondygnacjach. Obiekt zlokalizowany jest przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie, stanowiąc część kompleksu handlowego Blue City. Na powierzchniach wspólnych części biurowej znajdują się dwie nowocześnie urządzone strefy wypoczynku przeznaczone do dyspozycji najemców. Pracownicy mogą również korzystać z bezpłatnego parkingu, a także specjalnego programu lojalnościowego Projekt Sąsiad 2.0, który umożliwia korzystanie ze zniżek w sklepach w centrum handlowym. Budynek posiada certyfikat ekologiczny BREEAM na poziomie Very Good. Właścicielem obiektu jest spółka Blue Office Sp. z o.o.. 

 
 

General Enquiries

Warszawa