Monika Janczewska-Leja nowym dyrektorem w Savills

15 lutego 2018

Monika Janczewska-Leja dołączyła do firmy doradczej Savills, obejmując stanowisko dyrektora działu doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych (Retail Advisory & Transactions), w ramach którego będzie wdrażać nową strategię firmy i poszerzać zakres usług dla sektora nieruchomości handlowych.

 

Monika Janczewska-Leja posiada 20-letnie doświadczenie na rynku nieruchomości, które zdobyła na stanowiskach kierowniczych m.in. w firmach GTC, Immochan i Kleppierre. Dzięki biegłej znajomości trzech języków obcych z sukcesem realizowała liczne projekty międzynarodowe. W trakcie swojej dotychczasowej kariery doradzała przy procesach komercjalizacji takich obiektów handlowych jak: Sadyba Best Mall w Warszawie, Galeria Jurajska w Częstochowie, Galeria Kazimierz w Krakowie, galeria Novy Smichov w Pradze oraz portfolio 22 hipermarketów Auchan. Monika jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Studiowała również na Uniwersytecie Edynburskim w Wielkiej Brytanii.

 

„Zmiany zachodzące na rynku handlowym w Polsce, w tym dynamiczny rozwój sektora e-commerce i rosnący stopień nasycenia powierzchnią w wybranych regionach, wymagają nowego podejścia do nieruchomości handlowych i tym samym innego, szerszego zakresu usług doradczych, zarówno dla najemców jak i właścicieli obiektów. Wierzę, że Monika to osoba, która jest w stanie odpowiedzieć na wyzwania stojące przed rynkiem i wnieść nowe, świeże spojrzenie. W tym celu będzie ona również współpracować z innymi naszymi liniami biznesowymi. Savills posiada w Polsce wiodącą pozycję na rynku wycen nieruchomości handlowych oraz bogate doświadczenie w zakresie obsługi transakcji inwestycyjnych w tym sektorze. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić kompleksowe doradztwo naszym klientom” – mówi Tomasz Buras, dyrektor zarządzający Savills w Polsce.

 

Nowa oferta działu doradztwa i wynajmu powierzchni handlowych (wcześniej dział wynajmu powierzchni handlowych) w Savills to m.in. szerszy zakres usług dla najemców i właścicieli nieruchomości, współpraca z działem inwestycyjnym przy transakcjach kupna i sprzedaży nieruchomości oraz pogłębione doradztwo przy wykorzystaniu międzynarodowych kompetencji firmy. Ponadto Savills będzie również rozwijał usługi związane z reprezentacją klientów w procesach ekspansji przy głównych ulicach handlowych oraz w lokalach handlowo-usługowych na parterach budynków biurowych.

 

Obecnie do grona klientów Savills w Polsce w sektorze nieruchomości handlowych należą m.in.: Costa Coffee, Gravity, Komfort, grupa North Food oraz LeCreuset, a także obiekty handlowe, za których komercjalizację firma odpowiada na wyłączność: Bolesławiec City Center, Centrum Krakowska 61 (CK 61), Galeria Rumia, Morski Park Handlowy, Park Handlowy Kalinka, Park Handlowy Stalchemia, Plac Vogla, Retail Park Karpacka oraz skwery handlowe należące do funduszu Arcona Capital Real Estate Poland.

 
 

General Enquiries

Warszawa