Eiffage zmienia lokalizację

25 października 2018

Na początku 2019 r. grupa budowlana Eiffage w Polsce przeniesie siedzibę główną należących do niej spółek do budynku Graffit zlokalizowanego na warszawskim Mokotowie. Grupę Eiffage w transakcji najmu 910 mkw. powierzchni biurowej reprezentowała firma doradcza Savills.

Eiffage to jedna z największych grup budowlanych i operatorów koncesji w Europie. Wiodącym podmiotem grupy w Polsce jest Eiffage Polska Budownictwo - generalny wykonawca usług budowlanych, który od 30 lat specjalizuje się w budownictwie obiektów kubaturowych: biurowych, handlowych, hotelowych, mieszkaniowych, przemysłowych i sportowych. Od czasu powstania, firma zrealizowała w Polsce ponad 670 inwestycji, m.in. centrum handlowe Posnania, wielofunkcyjny obiekt OVO we Wrocławiu, kompleks hotelowo-apartamentowy Aquarion w Zakopanem, oraz mieszkania i apartamenty Mennica Residence, Browary Warszawskie, Żoliborz Artystyczny i Studio Mokotów w Warszawie. Do grupy Eiffage w Polsce należy także deweloper Eiffage Immobilier Polska, który razem z Eiffage Polska Budownictwo zajmie powierzchnię biurową w budynku Graffit.

„Najemca podjął decyzję o przeprowadzce kierując się m.in. chęcią podniesienia standardu zajmowanej przestrzeni biurowej. O wyborze budynku Graffit zadecydowała bardzo wysoka jakość oferowanej powierzchni, potwierdzona certyfikatem BREEAM Interim na poziomie Excellent. Dodatkowo najemca uzyskał możliwość umieszczenia na dachu nieruchomości swojego logotypu oraz zapewnił swoim pracownikom ponadstandardową liczbę miejsc parkingowych” – mówi Maciej Sałata, konsultant w dziale powierzchni biurowych, reprezentacja najemcy, w firmie Savills.

Graffit to nowoczesny budynek biurowy zlokalizowany przy ul. Domaniewskiej 28 w Warszawie. Oddany do użytku w marcu 2018 r. obiekt oferuje ok. 18 500 mkw. powierzchni biurowej o najwyższym standardzie. Deweloperem inwestycji jest firma Hines. Za projekt architektoniczny odpowiadał polski oddział pracowni Rolfe Judd. Budynek posiada certyfikat BREEAM Interim na poziomie Excellent, w ramach którego uzyskał maksymalną ocenę w kategorii transport, m.in. dzięki bliskości stacji Metro Wilanowska oraz dogodnym połączeniom tramwajowym i autobusowym.