Krakowskie centrum badań i rozwoju Caspio w budynku K1

09 sierpnia 2018

Firma Caspio wynajęła blisko 500 mkw. powierzchni w K1, najwyższym budynku biurowym w Krakowie. W biurze znajdować się będzie krakowskie centrum badań i rozwoju Caspio. W transakcji najemcę reprezentowała firma doradcza Savills.

Caspio dostarcza niskokosztowe rozwiązania dla firm pozwalające tworzyć działające w chmurze aplikacje dla biznesu dostosowane do potrzeb użytkownika, bez potrzeby projektowania ich od podstaw. Na bazie autorskiej platformy firmy powstało już ponad milion programów, które są wykorzystywane w ponad 100 krajach. Firma Caspio powstała w 2000 r. w regionie Doliny Krzemowej. Poza Stanami Zjednoczonymi i Polską obecna jest również na Ukrainie i Filipinach.

„Cieszymy się z dalszego rozwoju w Polsce oraz perspektywy kontynuowania go, jak tylko przeniesiemy się do naszego nowego biura” - powiedział Frank Zamani, prezes i założyciel firmy Caspio.

Najemca zajmie nową powierzchnie w dwóch fazach, pod koniec 2018 r. oraz na początku 2019 r.

„Kraków, dzięki dostępowi do dobrze wykwalifikowanych pracowników, stanowi bardzo atrakcyjną lokalizację dla firm z branży IT. Ta transakcja pokazuje również uzupełniające się funkcje biur serwisowanych oraz tradycyjnych powierzchni biurowych. Najemca, który wcześniej korzystał z elastycznych warunków oferowanych przez firmę Regus, wraz ze swoim rozwojem, podjął decyzję o przeniesieniu do własnego biura” – powiedziała Agnieszka Kuehn, starszy konsultant w dziale powierzchni biurowych z krakowskiego oddziału Savills.

Budynek biurowy K1 zlokalizowany jest przy Al. Pokoju 1, w pobliżu ronda Grzegórzeckiego, jednego z głównych węzłów komunikacyjnych Krakowa. Dwudziestojednokondygnacyjny budynek oferuje 11 000 mkw. powierzchni najmu. Właścicielem K1 jest PGIM Real Estate (dawniej Pramerica Real Estate Investors).

Wynajmującego w procesie negocjacji reprezentowało JLL.

 
 

General Enquiries

Savills Warsaw