Portfel GLL z nowym agentem

31 sierpnia 2017

Fundusz GLL Real Estate Partners wybrał firmę doradczą Savills na agenta wyłącznego ds. wynajmu swojego portfolio nieruchomości biurowych zlokalizowanych w Warszawie.


Na portfel GLL Real Estate Partners składa się pięć budynków biurowych o łącznej powierzchni 38 000 m kw.


Spośród nich cztery to unikalne butikowe obiekty typu prime, zlokalizowane w centrum stolicy: Zaułek Piękna, Liberty Corner, Griffin House i Renaissance. Pierwsze trzy budynki na chwile obecną są w całości wynajęte, głównie przez prestiżowych, międzynarodowych najemców. Z kolei Renaissance został poddany w ostatnim czasie kompleksowej modernizacji, oferując wyjątkową powierzchnię biurową i handlową przy Placu Zbawiciela. Piąty budynek, Marynarska Point II, to nowoczesny obiekt odpowiedni dla szerokiego grona najemców z różnych branż. Zlokalizowany jest na warszawskim Służewcu, z łatwym dostępem do portu lotniczego im. Fryderyka Chopina.


„Cieszy nas perspektywa współpracy z Savills. Skorzystamy z bogatego doświadczenia firmy w obszarze komercjalizacji, zarówno w ramach międzynarodowej sieci, jak i dzięki długoterminowym, ugruntowanym relacjom na poziomie lokalnym” - powiedział Florian Grassl, Asset Management, GLL Real Estate Partners.


„Na portfel składają się nieruchomości typu premium, spełniające wymagania międzynarodowych korporacji. Dostępne powierzchnie są elastyczne i cechuje je wysokiej jakości aranżacja. To, w połączeniu z renomą wynajmującego, firmy GLL, z pewnością pozwoli z sukcesem wynająć powierzchnię w budynkach” - powiedział Daniel Czarnecki, Portfolio Manager, Dział Powierzchni Biurowych, Reprezentacja Wynajmującego, Savills.


Niemiecki fundusz inwestycyjny GLL Real Estate Partners, z siedzibą główną w Monachium, został założony w 2000 r. W portfelu funduszu znajdują się nieruchomości komercyjne o wartości ok. 7 mld euro, zlokalizowane na terenie Wschodniej i Zachodniej Europy, Stanów Zjednoczonych i Ameryki Łacińskiej. W Polsce GLL Real Estate Partners prowadzi działalność inwestycyjną od 2004 r. zarządzając obecnie dziewięcioma nieruchomościami o łącznej wartości ponad 400 mln euro.

 
 

General Enquiries

Savills Warsaw