Zespół Doradztwa Inwestycyjnego Savills nagrodzony

14 listopada 2016

Zespół Doradztwa Inwestycyjnego Savills został uhonorowany podczas Gali CIJ Awards Poland 2016 nagrodą Capital Markets Team of the Year 2016. To kolejna nagroda, która potwierdza tegoroczny sukces zespołu na polskim rynku inwestycyjnym. Wcześniej nagrodą indywidualną w konkursie Europaproperty Investment Awards został wyróżniony Michał Ćwikliński, Dyrektor Działu Doradztwa Inwestycyjnego.

„Jestem dumny z tej nagrody, która jest ukoronowaniem naszej ciężkiej, tegorocznej pracy. Cieszę się, że wysoki poziom świadczonych przez nas usług został doceniony zarówno przez naszych klientów, którzy powracają do nas przy kolejnych transakcjach,  jak i przez branżę nieruchomości”, mówi Michał Ćwikliński, Dyrektor Działu Doradztwa Inwestycyjnego Savills.

W przeciągu pierwszych trzech kwartałów 2016 roku Dział Doradztwa Inwestycyjnego Savills doradzał w 12 transakcjach na rynku inwestycyjnym o wartości 1,55 mld EUR, co stanowi blisko 60% wartości wszystkich transakcji zawartych w tym okresie. Na koniec roku spodziewany wolumen transakcji z zaangażowaniem Savills jest szacowany na ok 2 mld EUR.

Savills uczestniczył w kilku rekordowych transakcjach tego roku, jak min.: sprzedaż biurowca PRIME Corporate Center w Warszawie funduszowi Warburg-HIH Invest Real Estate, w której Savills reprezentował sprzedawcę - Golub GetHouse. Transakcja została zawarta przy najniższej stopie kapitalizacji, odnotowanej dotąd na polskim rynku biurowym. Druga z nich to zakup udziałów większościowych w platformie Echo Prime Properties, spółki należącej do Echo Investment przez Redefine Properties. To największa transakcja w historii polskiego rynku nieruchomości. Kolejną stanowi udział w największej pojedynczej transakcji zakupu pojedynczej nieruchomości komercyjnej tego roku - Bonarka City Center, reprezentując kupującego - Rockastle Global Real Estate.

CIJ Awards to prestiżowy konkurs, w którym wyróżniane są najbardziej aktywne firmy na rynku nieruchomości w Europie Środkowej i Wschodniej. Tegoroczna uroczystość wręczenia nagród odbyła się po raz piętnasty i miała miejsce 9 listopada w warszawskim hotelu Westin.

 
 

General Enquiries

Savills Warsaw