Savills będzie zarządzał galerią Corso w Świnoujściu

08 czerwca 2015

Savills został zarządcą centrum handlowego Galeria Corso w Świnoujściu. Właścicielem obiektu o powierzchni  najmu 10 000 m kw. jest firma Winston Sp. z o.o. Otwarcie Galerii Corso zaplanowano na 27 czerwca.

Michał Muc, dyrektor Działu Kompleksowego Zarządzania Nieruchomościami w Savills, powiedział: " Galeria Corso w Świnoujściu to bardzo ciekawy projekt w naszym portfelu nieruchomości. Cieszymy się, że zostaliśmy wyznaczeni do pełnej obsługi centrum, w tym przygotowania do otwarcia. Wierzymy, że dzięki naszemu doświadczeniu i indywidualnemu podejściu do zarządzania przyczynimy się do komercyjnego sukcesu inwestora i najemców oraz zadowolenia klientów. Jesteśmy przekonani, że dzięki doskonałej lokalizacji oraz ciekawemu doborowi najemców, Galeria Corso będzie miejscem zakupów i spędzania wolnego czasu zarówno dla mieszkańców Świnoujścia, jak również 2,5 mln turystów z Polski i za granicy, którzy co roku odwiedzają to miasto.” 

„Funkcjonująca od dwóch lat robocza nazwa centrum handlowego została niedawno zastąpiona nową – Galeria Corso, ze względu na klientów docelowo dojeżdżających do obiektu z sąsiadujących miejscowości, w szczególności obcokrajowców.”, mówi Marcin Woźniak z Winston Sp. z o.o.

Galeria Corso o powierzchni najmu 10 000 m kw. usytuowana jest w centrum Świnoujścia na terenie pomiędzy ulicami: Dąbrowskiego, Piastowską i Konstytucji 3-go Maja. Projekt wpisuje się w realizowany przez władze miasta program rewitalizacji centrum miasta. Galeria będzie integralną częścią tworzonej, nowoczesnej przestrzeni publicznej, oferując mieszkańcom nowoczesną architekturę handlowo-usługową. Na trzech kondygnacjach naziemnych i jednej podziemnej znajdzie się 45 lokali i stoisk. Obiekt został skomercjalizowany w 95%. Największymi najemcami są: Piotr i Paweł, Deichmann, CCC, Martes Sport, Cinema 3D, H&M i Reserved.
Inwestorem obiektu jest Winston Sp. z o.o. z siedzibą w Szczecinie, a generalnym wykonawcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Budowlane CALBUD Sp. z o.o.. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia FBA (Federacyjne Biuro Architektoniczne).

 
 

General Enquiries

Savills Warsaw

 

Key Contacts

{0}