Największa umowa najmu powierzchni biurowej w Polsce w 2014 roku – Raiffeisen Polbank najemcą PRIME Corporate Center

25 lipca 2014

Inwestor i deweloper Golub GetHouse oraz Raiffeisen Polbank sfinalizowali umowę najmu powierzchni w budynku PRIME Corporate Center, powstającym przy ul. Grzybowskiej w Warszawie. Bank wynajął 19 500 mkw. powierzchni biurowej oraz dodatkową powierzchnię handlowo-usługową. Firma wprowadzi się do budynku w I półroczu 2016 roku.

Umowa zawarta przez Golub GetHouse oraz Raiffeisen Polbank to największa transakcja wynajmu powierzchni biurowej w Polsce w 2014 roku, a także jedna z najbardziej znaczących umów tego typu w Europie w ostatnich miesiącach. Bank wynajął ponad 90% powierzchni biurowej dostępnej w PRIME Corporate Center, a także całą powierzchnię handlową na parterze budynku. Obiekt zostanie w pełni dostosowany do potrzeb i wymagań najemcy w zakresie aranżacji powierzchni, bezpieczeństwa oraz innych czynników wpływających na komfort użytkowników.

Czarek Jarząbek, Prezes Golub GetHouse: „Dziękujemy za zaufanie, jakim obdarzył nas Raiffeisen Polbank, przy wyborze PRIME Corporate Center na swoją przyszłą siedzibę. Bank poświęcił wiele czasu i zaangażowania w analizę i ocenę dostępnych na warszawskim rynku projektów biurowych klasy A. Wybór padł na PRIME, nie tylko z powodu strategicznej lokalizacji i unikalnych cech budynku, ale także renomy dewelopera. Potwierdza to 25-letnie doświadczenie Golub GetHouse w realizacji inwestycji biurowych w Polsce oraz Europie Wschodniej.”

„Nowa siedziba centrali banku będzie niejako otwarciem nowego etapu historii Grupy Raiffeisen w Polsce. W dopasowanym idealnie do naszych potrzeb biurowcu znajdą się pracownicy rozsiani dotąd po kilku warszawskich lokalizacjach, co pozwoli organizacji uzyskać znaczące oszczędności finansowe i jednocześnie działać efektywniej. Oczywiście nowa centrala będzie dostosowana do potrzeb naszych klientów, wzorcowe oddziały zostaną przygotowane dla tych indywidualnych, jak i firmowych,” – mówi Piotr Czarnecki, Prezes Zarządu Raiffeisen Polbank. „Dzięki współpracy i umowie z tak doświadczonym partnerem, jakim jest Golub GetHouse, będziemy mogli znaleźć się i zaznaczyć swoją obecność w nowym biznesowym sercu stolicy” – podkreślił Czarnecki.

„Transakcja zawarta pomiędzy Raiffeisen Bank Polska a Golub GetHouse to największa umowa najmu podpisana na polskim rynku nieruchomości w tym roku i jedna z największych w historii warszawskiego rynku biurowego. Ma ona ogromne znaczenie dla rynku, ponieważ jest to transakcja typu pre-lease, a tak naprawdę pre-construction pre-lease. Udowadnia ona, że nawet w obliczu dużej konkurencji cenowej, najemcy przykładają nadal dużą uwagę do wysokiej jakości projektu, doświadczenia, wiarygodności i zaangażowania dewelopera oraz dopasowania projektu do własnych potrzeb. Formuła transakcji pre-lease daje maksymalne możliwości takiego dopasowania – szczególnie dla tak dużego najemcy z branży finansowej. Cieszymy się, że projekt Prime znalazł najemcę, którego zapotrzebowanie idealnie pasuje do rozmiaru i lokalizacji projektu i który zrobi z niego swoją wizytówkę,” dodaje Tomasz Buras, Dyrektor Zarządzający i Szef Działu Powierzchni Biurowych w Savills Polska, który doradzał Golub GetHouse w transakcji.

PRIME Corporate Center to budynek biurowy klasy A realizowany przy ul. Grzybowskiej 78 - w sercu nowej biznesowej części Warszawy oraz w pobliżu powstającej II linii metra. Na 23 kondygnacjach 83-metrowej wieży znajdzie się łącznie 21 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Inwestycja jest realizowana zgodnie z wymogami certyfikacji ekologicznej BREEAM na poziomie „bardzo dobry”.

Projekt architektoniczny PRIME Corporate Center to wynik pracy międzynarodowego zespołu uznanych pracowni Epstein oraz Solomon Cordwell Buenz (SCB) z Chicago. Oprócz eleganckiej, przeszklonej elewacji, budynek wyróżni też najwyższa jakość wykończenia wnętrz, w tym lobby recepcyjnego oraz powierzchni wspólnych.

Budowa PRIME Corporate Center rozpoczęła się w I kwartale 2014 roku i potrwa około 22 miesięcy. Generalnym wykonawcą inwestycji jest WARBUD - jedna z największych firm budowalnych w Polsce.
Finansowania bankowego na realizację PRIME Corporate Center udzielił Raiffeisen Polbank. Doradcami przy transakcji najmu były Savills oraz kancelaria prawa Clifford Chance reprezentujące Golub GetHouse oraz Colliers International i kancelaria prawna Baker & McKenzie reprezentujące Raiffeisen Polbank.

 
 

General Enquiries

Savills Warsaw

 

Key Contacts

Tomasz Buras

Tomasz Buras

CEO, Head of Investment

Savills Warsaw

+48 (0) 22 222 4000